Jul 01, 2026 Mesaj bırakın

Son NM400 NM450 NM500 Çelik Levha Fiyatları

Aşınmaya-dirençli çekirdek kaliteleri olarak,NM400, NM450 ve NM500aşınmaya-dayanıklı çelik levhalar, dünya çapındaki madencilik, inşaat makineleri, çimento, enerji üretimi ve liman sektörlerindeki sürekli talep genişlemesinin desteğiyle küresel alıcılar için birincil fiyatlandırma odak noktası olarak öne çıkıyor.

 

Hammadde maliyetleri, fabrika üretim programları, lojistik ve nakliye koşulları ile küresel pazar talebinin etkisiyle 2026'nın ikinci yarısına girerken aşınmaya{1}dirençli çelik levha fiyatları, belirli boyutlar için küçük dalgalanmalar gözlemlenerek genel olarak istikrarlı bir trend sürdürdü.

 

 

NM400, NM450 ve NM500 Aşınma Plakalarının Güncel Piyasa Kotasyon Durumu

 

 

Ürün Referans Fiyat (FOB Çin) Pazar Trendi
NM400 600–700 ABD Doları / Ton Temelde Kararlı
NM450 630–740 ABD Doları / Ton Yukarı Eğilim ile Stabil
NM500 680–800 ABD Doları / Ton Hafif Yukarı Hareket

 

Gerçek işlem fiyatları aşağıdaki değişkenlere göre ayarlamalara tabidir:

  • Çelik levha kalınlığı (6mm, 10mm, 20mm, 40mm, vb.)
  • Satın alma siparişi hacmi.
  • Çelik fabrikası markası.
  • Kesme, bükme, delme ve diğer işlemleri içeren derin imalat gereksinimi.
  • Uluslararası okyanus navlun oranları ve döviz kuru dalgalanmaları.
Nm400 Steel Plate
NM400/NM450/NM500 FOB Shanghai Price
Wear Resistant Steel Plates

NM400, NM450 ve NM500 Aşınmaya- Dayanıklı Çelik Levhaların Fiyatlarını Etkileyen Temel Faktörler

 

Hammadde Maliyetleri

  • Aşınmaya- dirençli çelik levhaların üretim maliyeti, demir cevheri, koklaşabilir taş kömürü ve manganez, krom, molibden ve nikel gibi alaşım elementlerinin fiyatlarıyla yakından bağlantılıdır.

 

  • Hammadde fiyatları yükseldiğinde çelik fabrikaları daha yüksek üretim giderleriyle karşı karşıya kalıyor ve bu da genellikle aşınmaya-dirençli levha fiyatlarını buna göre artırıyor. Tersine, hammadde maliyetlerindeki düşüş genellikle piyasa fiyatlarını istikrara kavuşturur veya ılımlı fiyat düşüşlerini tetikler.

 

Üretim Süreçleri

  • Su Verilmiş ve Temperlenmiş (Q&T) Prosesi (Su Verme + Temperleme) Nispeten yüksek üretim maliyetlerine sahip geleneksel üretim yöntemi.

 

  • TMCP (Termo-Mekanik Kontrollü İşleme) Daha düşük genel maliyetler sunan-hat içi ısıl işlem teknolojisi. Referans için: TMCP aracılığıyla üretilen NM400 plakalar şu kadar düşük fiyatlardan fiyatlandırılabilir:4.100 CNYmetrik ton başına, geleneksel su verme ve temperleme ile üretilen muadilleri ise yaklaşık olarak4.300 CNY/MT.

 

Çelik Levha Kalınlığı ve Boyutları

Kalınlık birincil fiyatlandırma faktörünü oluşturur. Daha fazla kalınlık, daha yüksek hammadde tüketimi ve daha karmaşık üretim prosedürleri anlamına gelir; bu da daha yüksek birim fiyatlar anlamına gelir. Geniş-genişlikteki plakalar,-uzunluktaki{-kesim siparişleri veya özel tolerans gereksinimleri için de ek maliyetler oluşacaktır.

 

Sipariş Miktarı

Küçük numune siparişleri veya bir tonun altındaki satın almalar, kesme, paketleme ve lojistik maliyetleri nedeniyle genellikle önemli ölçüde daha yüksek birim fiyatlara sahiptir. Tam-konteyner ve proje-toplu satın alma işlemleri genellikle en rekabetçi fiyatları alır.

 

Test ve Sertifikasyon Gereksinimleri

Ultrasonik test (UT), Charpy darbe testi, sertlik testi ve SGS, BV veya TÜV tarafından{0}}üçüncü taraf denetimi gibi ek denetim gereksinimleri, nihai tedarik maliyetini artırabilir.

  • EH 450, AR450, AR500, NM 450 Abrasion-Resistant Steel Plate
  • NM400 vs NM450 vs NM500 Wear Plate Guide
  • NM400 Steel: An Wear Resistant Plate with 400 HB
  • NM400, NM450, NM500 Wear Resistant Steel Plate

Hangi Sınıf Satın Almaya Daha Değer?

 

Farklı aşındırıcı servis koşullarına farklı kaliteler uygulanabilir.

 

Çelik Sınıfı Sertlik Önerilen Uygulamalar
NM400 Yaklaşık. 400HB Damperli kamyon gövdeleri, hazneler, taşıma ekipmanları
NM450 Yaklaşık. 450HB Ekskavatör kovaları, yükleyiciler, madencilik makineleri
NM500 Yaklaşık. 500HB Kırıcılar, madencilik ekipmanları, ağır aşındırıcı servis koşulları

 

NM500, NM400'den daha yüksek bir birim fiyata sahip olmasına rağmen, üstün aşınma hizmet ömrü, ağır aşındırıcı çalışma koşulları altında daha düşük bir toplam yaşam döngüsü maliyeti sağlar. Bu nedenle giderek artan sayıda son kullanıcı, yükseltilmiş malzeme çözümleri olarak NM450 ve NM500'ü tercih ediyor.

 

NM400 NM450 NM500 Tipik Boyut Toleransı

 

Öğe Hoşgörü
Kalınlık Normalde GB/T 709 veya her iki tarafça kabul edilen standartlar tarafından yönetilir
Kalınlık Toleransı (Örnekler) 8 mm'den küçük veya eşit: ±0,3~0,5 mm; 10–20 mm: ±0,4~0,8 mm; >20mm: ±0,8~1,2mm(Toleranslar farklı çelik fabrikaları arasında değişiklik gösterir)
Genişlik 0 ~ +10 mm
Uzunluk 0 ~ +20 mm
Çapraz Sapma 5 mm'den küçük veya ona eşit (Standart kontrol aralığı)
Düzlük İlgili standartlara veya sözleşme spesifikasyonlarına uyun
Kenar Durumu Freze Kenarı / Kesilmiş Kenar

 

Lazer-kesilmiş bileşenler, inşaat makineleri ve madencilik ekipmanlarını içeren uygulamalar için, gerekirse sipariş onayı sırasında daha sıkı boyut toleransları üzerinde anlaşmaya varılabilir.

 

GNEE STEEL Hangi Hizmetleri Sağlayabilir?

 

Hızlı Teslimat

Ortak kalınlıklar ve boyutlarNM400, NM450 ve NM500Stokta mevcut olması, daha hızlı teslimata olanak tanır ve acil projeler için aksama süresini azaltır.

 

Çelik Sınıfı Kalınlık (mm) Genişlik (mm) Uzunluk (mm) Teslimat Durumu
NM400 3–100 1500 / 2000 / 2200 / 2500 3000–12000 Normal Stok
NM450 4–80 1500 / 2000 / 2200 / 2500 3000–12000 Normal Stok
NM500 6–80 1500 / 2000 / 2200 / 2500 3000–12000 Normal Stok
Nm400 Nm450 Nm500
AR500 450 NM400 Wear Resistant Steel Suppliers
Wear Resistant Steel Plates NM400 NM450 NM500

 

Sac Kesim, Büküm ve Kaynak Hizmetleri

Katma-değerli işleme yeteneklerimiz şunları içerir:lazer kesim, plazma kesim, CNC alevle kesme, bükme, kaynaklama, delme, pahlama ve özel imalat. Spesifikasyonlarınıza göre uyarlanmış-kullanıma-aşınmaya- dayanıklı çelik bileşenler sunuyoruz.

 

NM400 Wear Resistant Plate

 

 

Beveling ve İşleme Hizmetleri

Entegredelme, eğim verme, pah kırma ve işleme hizmetleriMüşterilerin tam olarak hazırlanmış parçaları almasına olanak tanıyarak atölye işçiliğini ve kurulum süresini azaltır.

 

Kalite Güvencesi

Her sevkiyata, malzeme kalitesi ve tam izlenebilirlik sağlayan Değirmen Test Sertifikaları (MTC) dahil olmak üzere eksiksiz denetim belgeleri sunulur.

 

NM500 NM400 High Strength Wear Resistant Steel Plate

 

Paketleme ve Nakliye

Profesyonel ihracat ambalajı, çelik levhaları korozyona ve nakliye hasarlarına karşı koruyarak ürünlerin varış yerlerine güvenli bir şekilde ulaşmasını sağlar.DestekliyoruzFOB, CFR ve CIF gönderileriesnek lojistik çözümleri ile müşterilerin nakliye maliyetlerini ve teslimat programlarını optimize etmelerine yardımcı oluyor.

Wear Resistant Steel Plate
NM500 Steel Plate
nm400 nm450 nm500 wear resistant steel sheet

NM400, NM450 ve NM500'ün en son fiyatları için şimdi bizimle iletişime geçin.

 

SSS:

S1: NM400, NM450 ve NM500 arasındaki temel fark nedir?
Cevap1: NM400, NM450 ve NM500 arasındaki temel fark sertlik seviyesidir. NM400'ün işlenmesi daha kolaydır, NM450 dengeli bir seçenek sunar ve NM500 şiddetli aşınma için daha yüksek aşınma direnci sağlar.

 

S2: NM500, NM400 ve NM450'den daha mı iyi?
Cevap2: NM500 daha yüksek sertliğe ve daha iyi aşınma direncine sahiptir, ancak her zaman daha iyi değildir. Parça kaynak, bükme veya daha yüksek darbe dayanıklılığı gerektiriyorsa NM400 veya NM450 daha uygun olabilir.

 

S3: NM500, NM550 ve NM600 arasındaki fark nedir?
Cevap3: NM500, NM550 ve NM600 yüksek-sertlikte, aşınmaya dirençli çelik plakalardır. NM550 ve NM600 daha yüksek aşınma direnci sunar ancak kesilmesi, kaynaklanması ve işlenmesi de daha zordur.

 

S4: Madencilik ekipmanı için aşınmaya dayanıklı çelik levha nasıl seçilir?
Cevap4: Orta derecede aşınma için NM400 veya NM450 yeterli olabilir. Kırıcı gömlekleri, oluklar, hazneler ve şiddetli aşınma alanları için darbe yüküne ve değiştirme maliyetine bağlı olarak NM500, NM550 veya NM600 düşünülebilir.

 

S5: NM400 AR400'ün yerini alabilir mi?
Cevap7: NM400 genellikle 400 HB-sınıfı aşınma plakası olarak AR400 ile karşılaştırılır, ancak bunların otomatik olarak aynı olduğu düşünülmemelidir. Alıcılar, değiştirmeden önce sertliği, kimyasal bileşimi, kalınlığı ve MTC verilerini kontrol etmelidir.

Soruşturma göndermek

whatsapp

Telefon

E-posta

Sorgulama