SA588 C Sınıfı nedir?
SA588 C Sınıfı biryüksek-mukavemetli, düşük-alaşımlı (HSLA) yapısal çelikAşağıda belirtilen, geliştirilmiş atmosferik korozyon direncine sahipASTM A588. Şunun için tasarlanmıştır:ağır-iş yapısal uygulamalarıKöprüler, endüstriyel çerçeveler ve dış mekan bina yapıları gibi çevreye maruz kalan yapılar. Çelik sağlariyi kaynaklanabilirlik, tokluk ve şekillendirilebilirlik, daha az bakım gerektiren, uzun-dönemli dış mekan kullanımına uygundur.
Kimyasal Bileşim (Tipik Sınırlar)
| Öğe | İçerik (%) |
|---|---|
| Karbon (C) | 0,23'ten küçük veya ona eşit |
| Manganez (Mn) | 0.85–1.35 |
| Fosfor (P) | 0,025'ten küçük veya ona eşit |
| Kükürt (S) | 0,025'ten küçük veya ona eşit |
| Silikon (Si) | 0.20–0.50 |
| Bakır (Cu) | 0.20–0.40 |
| Nikel (Ni) | maksimum 0,40 |
| Krom (Cr) | maksimum 0,40 |
| Molibden (Mo) | maksimum 0,08 |
Mekanik Özellikler
| Mülk | Değer |
|---|---|
| Akma Dayanımı (dak) | 380MPa |
| Çekme Dayanımı | 485–635 MPa |
| Uzama | %16–19 (kalınlığa bağlı olarak) |
| Yoğunluk | 7,85 gr/cm³ |

SA588 K Sınıfı nedir?
SA588 K Sınıfı biryüksek-mukavemetli, düşük-alaşımlı (HSLA) yapısal çelikAşağıda belirtilen, geliştirilmiş atmosferik korozyon direncine sahipASTM A588. Sağlardaha yüksek akma dayanımıA, B ve C Sınıflarından daha uygun hale getirerekağır-iş yapısal uygulamalarıKöprüler, vinçler ve endüstriyel çerçeveler gibi çevreye maruz kalan yapılar. Ayrıca sunuyormükemmel kaynaklanabilirlik, tokluk ve şekillendirilebilirlik, dış mekan yapılarında-uzun vadeli dayanıklılık sağlar.
Kimyasal Bileşim (Tipik Sınırlar)
| Öğe | İçerik (%) |
|---|---|
| Karbon (C) | 0,23'ten küçük veya ona eşit |
| Manganez (Mn) | 0.85–1.35 |
| Fosfor (P) | 0,025'ten küçük veya ona eşit |
| Kükürt (S) | 0,025'ten küçük veya ona eşit |
| Silikon (Si) | 0.20–0.50 |
| Bakır (Cu) | 0.20–0.40 |
| Nikel (Ni) | maksimum 0,40 |
| Krom (Cr) | maksimum 0,40 |
| Molibden (Mo) | maksimum 0,08 |
Mekanik Özellikler
| Mülk | Değer |
|---|---|
| Akma Dayanımı (dak) | 450MPa |
| Çekme Dayanımı | 510–655 MPa |
| Uzama | %16–18 (kalınlığa bağlı olarak) |
| Yoğunluk | 7,85 gr/cm³ |

Bunların farkı nedir?
SA588 Sınıfları Arasındaki Fark
| Mülk | A sınıfı | B sınıfı | C sınıfı | K sınıfı |
|---|---|---|---|---|
| Akma Dayanımı (dak) | 290MPa | 345 MPa | 380MPa | 450MPa |
| Çekme Dayanımı | 480–620 MPa | 485–635 MPa | 485–635 MPa | 510–655 MPa |
| Uzama | ~20% | 18–20% | 16–19% | 16–18% |
| Korozyon Direnci | Yüksek | Yüksek | Yüksek | Yüksek |
| Tipik Uygulamalar | Köprüler, orta düzeyde yapısal yükler, dış mekan platformları | Köprüler, daha ağır yük-taşıyan yapılar | Köprüler, endüstriyel çerçeveler, dış mekan yapıları | Ağır-iş köprüleri, vinçler, endüstriyel çerçeveler, yüksek-yük yapıları |
| Yük Kapasitesi | Ilıman | Daha yüksek | Daha yüksek | En yüksek |
Analiz
Güç İlerlemesi:A < B < C < K. K Sınıfıen yüksek akma ve çekme mukavemeti, en ağır yükler için uygundur.
Korozyon Direnci:Tüm kaliteler mükemmel atmosferik korozyon direncine sahiptir ve dış mekan uygulamaları için bakım ihtiyacını azaltır.
Uygulamalar:
A Sınıfı: orta düzeyde yapısal yükler
B Sınıfı: A'dan daha yüksek yükler
C Sınıfı:-ağır hizmete uygun dış mekan yapıları
K Sınıfı: Maksimum güç gerektiren en zorlu yapısal uygulamalar
GNEE Steel ayrıca A514 Sınıf F, A572 Sınıf 50, A588 Sınıf A, S355JR, S690Q, SS400, S690QL, Q345B, Q345E vb. gibi çeşitli yüksek-mukavemetli çelik levhalar da tedarik etmektedir. Diğer çelik levha türleri hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, +8615824687445 numaralı telefondan danışma hattını arayabilir veya e-posta gönderebilirsiniz. bir e-postainfo@gneesteels.com.Bize danışabilirsiniz ve sorularınızı yanıtlamaya çok hazırız.




